חובבי טבע מחוברים אליו ומבלים בו רבות. בין היתר, בטיולים, בפעולות אקסטרים, בפיקניקים וכדומה. אנשים אלו היו רוצים גם לקיים אירועים מרגשים בחייהם בחיק הטבע. ניתן למצוא מקומות בטבע לאירועים קטנים אשר ניתן להתאימם היטב בעזרת נותני שירותים שונים ביניהם עסקים המספקים שירותי קייטרינג ועריכת אירועים. אירועים כאלו ניתן לעשות על חוף ים, בתוך חורש, בשדה פורח, על רחבה לאורך צוק מול הנוף ובאתרים אחרים. במקומות אלו אין תשתית מסודרת, ובעיקר, אין מקור חשמל ויש להיערך אליהם היטב.

בחירת נותן השירות לאירועים אלו חייבת להיעשות לאחר שמוודאים שיש ברשותו את כל האמצעים הנדרשים. ההכנות לקראת כל אירוע כזה רבות. יש צורך בגנראטור אשר יספק את האנרגיה למקררים, לתנורי האפייה, למיקרו גלים וליתר מכשירי החשמל הנדרשים אשר מביאים למקום. בתוך המקררים יהיו מאכלים, בשרים שתייה קרה וכדומה. בנוסף, יש צורך להביא כסאות ושולחנות וריהוט אחר, מערכות הגברה, במות להתקנה, דקים להרכבה וכדומה. יש צורך לדאוג לכלי אוכל על השולחנות, לכלי הגשה, לאגרטלים, לנרות ולציוד נוסף נדרש.

התפאורה שמספק הטבע הינה מהיפות שיש אבל לאורחים צריך להיות נוח. בעל האירוע יבחר את חברת הקייטרינג או המסעדה אשר מסוגלת להרים אירוע כזה ותפריט מגוון ועשיר. בכל מקרה, תהיינה מנות שונות ובהן מנות ראשונות, עיקריות וקינוח.
השף יכול להציע אסאדו ובשרים אחרים על האש או להוסיף מנה מיוחדת שאותה הוא יודע להכין היטב ואשר תוסיף גיוון ועומק. בנוסף, תוגש שתייה חריפה, חמה וקרה מגוונת וללא הגבלה. כל סועד יוכל לבחור במנה האהובה עליו מתוך מבחר מוצע.   

ניהול כל פרויקט כזה הינו מורכב מאוד. בוודאי, ביחס לאירוע הנערך במקום מסודר. יש צורך להכין את המקום, לנקותו מעשבים, ליצור שבילי גישה עזרת אבנים, תאורה סולארית, נרות וכדומה, להכין שירותי שדה ועוד. בעת האירוח יסתובבו מלצרים אשר ישרתו את כל האורחים וייענו לבקשות רלוונטיות שלהם. אירוח בטבע נחשב לשונה וייחודי וכדאי לערוך אותו היטב על מנת שייזכר לטובה לאורך שנים. מומלץ לבחור בנותן שירות בעל ניסיון מצטבר בתחום.