כל מי שחוגג אירוע חשוב בחייו רוצה שייזכר לזמן רב. הרצון הוא לארח את האנשים והחוגגים החשובים לו ברמה גבוהה אשר תשאיר טעם של עוד. אנשים פרטיים חוגגים ימי הולדת עגולים, ימי נישואין, בריתות מילה, בר ובת מצוות, וכמובן, חתונות. עסקים מקיימים אירועים בנסיבות שונות כמו: יובל לעסק, השקת מוצר, תצוגת אופנה, השקת ספר וכדומה.
גם מוסדות חינוך מקיימים אירועים חשובים של סיום שנת לימודים ועוד. אחת ההחלטות החשובות היא בחירת מקומות לאירועים אשר יהיו מוצלחים ומתאימים לצרכי המפיקים.

אתרי אירועים אמורים להית בנויים לפעילותם. הם אמורים להיות מרווחים ובעלי רחבות לקבלת פנים, לאירוח, לריקודים וכדומה. חייבות להיות בהם מערכות מולטי מדיה להקרנת סרטונים, להשמעת מוזיקה, לנשיאת ברכות ועוד. העיצוב שלהם אמור  לשדר אווירה נעימה ומזמינה, ובין היתר, גופי תאורה למטרות שונות: להצפת אור חזק, לשליחת אור ממוקד ואינטימי ממנורות ספוט, להארת שבילים וחומות וכיוצא בזה.
כל אלו נועדו לאפשר לקהל המוזמנים להרגיש בנוח וליהנות.

נושא האוכל הינו רב חשיבות, ומשום כך, מוקדשת לו תשומת לב מיוחדת. המטבח חייב להיות מאובזר בכל הציוד להכנת המנות ולהגשתן. .
ניהול הכנת האוכל והמטבח עצמו יהיה באחריות שף מקצועי ויצירתי אשר גם מכין את התפריט העשיר. כל מארח יכול לבחור את המנות הרצויות והמתאימות לטעמו מתוך מבחר גדול המוצג לפניו. כמובן, שהשף יציע גם מנות אשר הוא מתמחה בהכנתן ואשר ישדרגו רבות את הנושא הקולינארי.
תפריט תהיינה מנות פתיחה, עיקריות, קינוחים וכדומה. בנוסף קוקטיילים חריפים, משקאות חריפים אחרים, חמים וקרים. הכול ללא הגבלה.

ניהול כל האירוח ייעשה על ידי מנהל מיוחד אשר מכיר את התחום לעומק. הוא ידאג שהמלצרים יגישו את האוכל בזמן, שהוא יוצע לקהל במועד, שכל צרכי המוזמנים ייעשו על הצד הטוב ביותר. הנהלת האולם תיערך היטב זמן רב מראש על מנת להכיל אותו כראוי. אירוע מיוחד הינו משמח ונקודת ציון חשובה בחיי המזמין, ומשום כך, כדאי שיתנהל היטב. מומלץ לבדוק מספר מקומות לאירועים ולבחור את האחד המתאים מבחינת כל התנאים.